Найбільш поширені помилки позичальників

21 Квітня, 2022

Мікрофінансові організації вже давно стали своєрідною альтернативою банківським установам, і цьому явищу є дуже просте пояснення – в МФО кожен повнолітній громадянин України може за декілька хвилин взяти кредит онлайн за наявності лише паспорту та ідентифікаційного коду. Інші документи, такі як довідка з місця роботи та підтвердження постійного доходу, не потрібні. Завдяки цьому зростає популярність швидких онлайн кредитів та з’являються нові мікрофінансові компанії. Але, не зважаючи на простоту оформлення кредитів та велику популярність МФО, не треба зневажати прості, але дуже важливі моменти під час взаємодії з цими компаніями.

Отже, розглянемо найбільш поширені помилки при роботі з МФО.

Небажання читати умови кредитного договору

Як правило, до послуг МФО зазвичай звертаються у крайніх випадках, коли, наприклад, дуже швидко потрібно позичити гроші до зарплати, але немає часу на відвідування банку та збирання численних документів. І ось через той поспіх багато хто навіть не спроможний подивитися головні розділи договору, сподіваючись, що основні умови онлайн кредитування наведені на головній сторінці сайту МФО. А в цьому криється груба помилка.

Саме в кредитному договорі містяться всі умови отримання кредиту, виплати відсотків, погашення кредиту, та штрафні санкції у разі виникнення прострочення за кредитом. Це те саме, що підписати в банку іпотеку не дивлячись. Завжди читайте будь-які документи, які ви підписуєте! Таким чином ви легко убезпечите себе від форс-мажорних ситуацій.

Невигідні кредитні умови

Брак часу та бажання якомога швидше отримати гроші призводять до того, що позичальник, звертаючись до пошукової системи в Інтернет, вибирає першу МФО, що трапилася на очі. І, як наслідок, позичальник потрапляє на дуже не вигідні кредитні умови. Щоб не потрапити у таку пастку достатньо витратити зовсім трохи часу на пошуки вигідних умов за кредитами, щоб взяти найкращий варіант. Адже зараз в деяких МФО діють акційні програми, за якими усі нові клієнти можуть отримати позику під дуже вигідний відсоток, що складає 0,01% на день. Саме такі пропозиції запропоновані у нашому каталозі мікрофінансових організацій.

Помилки у розрахунках

Навіть якщо ви уважно вивчили кредитний договір, не завадить перевірити роботу калькулятора на сайті. Часто сума переплат може різнитися з даними МФО. Якщо ви не розумієте, як нараховуються відсотки, то простіше скористатися альтернативними калькуляторами розрахунку переплати в інтернеті, там будуть і вказівки щодо їхньої роботи. Будьте уважні, намагайтеся перевіряти дані кредитних компаній, інакше це призведе до затримок у погашенні позики та накопичення боргу.

Неправильний варіант сплати боргу

Враховуйте дату погашення кредиту, а саме, в який термін ваш черговий платіж за мікрокредитом надійде на рахунок МФО. Електронні сервіси та онлайн перекази по картці банку працюють щодня, майже миттєво. А ось при зверненні до каси банку доведеться чекати до 3-х діб, залежно від роботи посередника. Якщо ви це не врахуєте, вийдете на прострочення за кредитом. Буде прикро, тому що ви намагалися зробити якнайкраще, щоб погасити мікрокредит вчасно.

Пам’ятайте, що деякі компанії пропонують автоматичну пролонгацію кредиту до 7 днів якраз на цей випадок. Тоді можна погашати всі мікрокредити за графіком, не переймаючись термінами переказу грошей.

«Приховані» відсотки

Після погашення всієї позики не завадить перевірити ваш займ на так звані «приховані» відсотки. Суть у тому, що МФО може нарахувати ще якісь послуги, про які ви дізнаєтеся лише у суді чи від колекторів. Найоптимальніший варіант – запросити довідку про повне закриття заборгованості за вашим мікро займом. Це буде показник того, що ви нічого не повинні банку та МФО. Повідомлення, відповіді телефоном та інші докази в суді не проходять.

Намагайтеся не допускати зазначені вище помилки, якщо часто оформляєте мікрозайми в МФО. Фінансова безграмотність і небажання читати договір спричиняють додаткові витрати, псують кредитну історію. Ще намагайтеся користуватися послугами перевірених та надійних мікрофінансових компаній.

Сподобалася стаття? Оцініть її будь ласка!

Загальна оцінка: / 5. Всього оцінок:

Цю статю ще ніхто не оцінив.