Що таке пролонгація кредиту?

16 Квітня, 2022

Простими словами пролонгація кредиту – це продовження терміну поточного кредиту, тобто того кредиту, що ви вже взяли. Умови пролонгації у кожної мікрофінансової компанії свої. Наприклад, найчастіше пропонують оформити пролонгацію на 1–2 тижні або на 30 днів, але є і такі МФО, в яких продовжити термін мікрокредиту можливо лише на той термін, на який був оформлений поточний мікрокредит. Проте, у всіх компаніях існує ключова умова пролонгації – перш, ніж оформити продовження кредиту, ви повинні сплатити усі нараховані за поточним кредитом відсотки, які накопичились на дату, з якої ви бажаєте оформити пролонгацію. Не виконання цієї умови може призвести до того, що МФО буде вимушена застосувати штрафні санкції – більш детально про це читайте в статті «Що буде якщо не платити онлайн кредит?».

Окрім сплати усіх нарахованих відсотків за кредитом, позичальникові можуть запропонувати сплатити і одноразову комісію за оформлення пролонгації. Але ця норма в більшості МФО вже давно відсутня.

У всьому іншому пролонгація кредиту за своїми умова нічим не відрізняється від стандартних умов кредитування. Проте, якщо ви брали безвідсотковий кредит онлайн, тобто вперше звернулися до МФО як новий клієнт і вам оформили акційний кредит за акційним відсотком (0,01%, наприклад), то пролонгація цього акційного кредиту буде відбуватися вже за стандартною відсотковою ставкою, яка дійсна на момент оформлення пролонгації.

Але майте на увазі, що в деяких випадках МФО на свій розсуд може відмовити у продовжені кредиту.

Як оформити пролонгацію?

У більшості провідних мікрофінансових компаніях оформити пролонгацію можна в особистому кабінеті позичальника. Тобто позичальник сам на свій розсуд вирішує вмикати її чи ні. Функція буде доступна після сплати відсотків за поточним кредитом. В окремих випадках продовжити кредит можна за допомогою кол-центру МФО зв’язавшись з оператором та дізнавшись про можливість пролонгації і її умовами.

Випадки, коли позичальникові можуть відмовити у пролонгації кредиту

Ключова мета всіх МФО – це отримання прибутку від кредитної діяльності, отже вони зацікавлені у тому, щоб кожен позичальник мав можливість вчасно сплачувати відсотки за кредитом. І пролонгація дозволяє це робити, бо такий стан речей набагато кращий, ніж проблемні кредити за які треба судитися. Але є окремі випадки, коли задіяти пролонгацію неможливо. Тож, розглянемо їх далі:

  • Кількість передбачених кредитним договором пролонгацій досягла свого ліміту. Треба зауважити, що кожна МФО встановлює індивідуальні ліміти (як у часі, так і у кількості) пролонгацій.
  • Кредитор виявив, що позичальник взяв гроші в кредит ще в інших фінансових компаніях і, таким чином, навмисно підвищив для себе кредитне навантаження. Тобто загроза непогашення усіх сукупних кредитів є дуже великою і зростає з кожним новим кредитом.
  • Суттєві порушення умов пролонгації позичальником.
  • Виявлення кредитором невідповідності даних наданих клієнтом під час укладання кредитної угоди та даних, отриманих службою безпеки. Таке порушення з великою ймовірністю призведе до того, що такий позичальник буде занесений до чорного списку Бюро Кредитних Історій, що унеможливлює у подальшому отримання будь-якого кредиту в будь-який фінансовій установі в Україні.

Що робити якщо немає чим платити кредит?

Перш ніж позичати гроші в будь-якій фінансовій установі (чи то банк, чи то мікрофінансова організація), обов’язково дізнайтеся про всі умови кредитування. Беручи гроші у борг, кожна людина сподівається, що зможе вчасно їх віддати. Проте нерідко трапляються несподівані ситуації і у потрібний момент немає коштів. Наприклад, затримали заробітну плату або довелося терміново купити якісь ліки, підвернулися за хорошою ціною дуже потрібні речі і т. д. У жодному разі не можна забувати про кредит, який ви взяли на себе — потрібно відразу ж звернутися до кредитора і повідомити його про неможливість вчасно сплатити кредит, а також попросити про відстрочку. Кредитори зацікавлені в тому, щоб їм повернули гроші, тому здебільшого прохання про пролонгацію кредиту задовольняється.

Таким чином пролонгація – це один із найбільш простих та оптимальних способів, якщо вам немає чим платити кредит. Але є і інший вихід. Розглянемо його далі…

Новий кредит, щоб погасити мікрозайми

Так, оформлення нового займу в іншій МФО – це дуже легкий, проте не завжди безпечний спосіб, якщо не можеш платити кредит. Ви просто оформлюєте новий мікрозайм в інший компанії і цими грошима закриваєте старий (поточний) кредит. Все, що вам потрібно зробити, це звернутися до тої МФО, в якої ви ще жодного разу не брали займ. Таким чином ви, як то кажуть, вб’єте двох зайців – оформите новий мікрозайм за акційною відсотковою ставкою у 0,01%, та розрахуєтесь зі «старими» кредиторами. Скільки разів так можна робити вирішувати лише вам, але сьогодні в Україні діє дуже багато різних компаній з мікрокредитування, тож…

І на останок, відповідаючи на питання «чи можна не платити мікрозайми» хочемо вас застерегти не робити цього. Бо наслідки якщо не платити мікрозайми можуть бути для вас дуже не гарними, починаючи з нарахування великих сум штрафів і дуже поганої кредитної історії, коли ви вже взагалі не зможете взяти будь-який кредит в Україні, і аж до того, що вас можуть лишити всього майна за рішенням суду. Тож, перш ніж оформити кредит, – уважно поміркуйте про це.

Сподобалася стаття? Оцініть її будь ласка!

Загальна оцінка: / 5. Всього оцінок:

Цю статю ще ніхто не оцінив.