Що буде якщо не платити онлайн кредит?

14 Квітня, 2022

Хоча б раз у житті займати гроші доводилося майже кожній людині. Але одні залишаються цілком задоволеними послугою, інші говорять про те, що більше ніколи не зв’язуватимуться з онлайн кредитами. Чому так?

Зазвичай, проблеми з кредитами виникають у людей, які допустили прострочення за кредитом. Що це таке? Під час підписання договору із позичальником кредитор призначає дату, коли потрібно погасити борг. Також у договорі обговорюється сума, яку необхідно повернути в МФО. Якщо позичальник порушує терміни внесення платежу або повертає не всі гроші, це і є прострочення кредиту.

Звісно, що у кожного позичальника є свої причини прострочення за кредитом. Одні банально забувають про строки повернення коштів, інші – повертають гроші в останню хвилину, забуваючи про те, що момент перерахування та момент надходження коштів на банківський рахунок МФО не завжди збігаються. Наприклад, при оплаті через банк потрібно мати в запасі 1–3 дні, щоби гроші вчасно зарахували на вказаний рахунок. Щоб такого не було, кредитори використовують різні способи нагадування, наприклад, заздалегідь надсилають SMS із повідомленням про останню дату платежу.

Є такі позичальники, які в потрібний момент не мають на руках необхідної суми, тому вони пропускають платіж. Деякі клієнти з якихось міркувань вносять гроші вчасно, але не повну суму. Це краще, ніж взагалі нічого не заплатити, однак це все одно оцінюється як прострочення навіть якщо не доплатити всього 1 гривню. Іноді людина виявляється в таких умовах, що вона не має фізичної можливості внести плату за кредитом: немає поруч банку, терміналу, пропав інтернет-зв’язок тощо. Але є й непорядні позичальники, які з самого початку не планують платити за кредитами – вони оформлюють договір, беруть гроші та зникають.

Як бачите, причин прострочення за кредитом може бути багато, але у жодному разі фінансові обов’язки за кредитним договором з боржника не знімаються. Платити рано чи пізно доведеться і краще не доводити до того, щоб у вас з’явилася прострочка за кредитом.

Отже, перед тим, як звернутися до МФО та оформити кредит онлайн, уважно поміркуйте – чи зможете ви потім вчасно повернути гроші.

Що буде, якщо не платити МФО?

Будь-яке прострочення, незалежно від причини, тягне за собою штрафні санкції. У кожного кредитора (МФО) вони індивідуальні та наведені в кредитному договорі. Штрафні санкції застосовуються, як правило, на наступний день після кінцевої дати повернення кредиту і, в залежності від умов кредитного договору, можуть доходити до 3% на день на залишок тіла кредиту. Тобто відсоток за вашим кредитом буде збільшено до 3% за кожен день прострочення.

Тож давайте порахуємо. Наприклад, у ви оформили мікрокредит на 3000 гривень, який ви взяли на один місяць за відсотковою ставкою 1,5% на день. Отже кожного дня набігає сума у 45 гривень – це чистий відсоток за вашим кредитом. В кінці терміну ви повинні повернути 3000 гривень кредиту + 1350 гривень (45 гривень * 30 днів) = 4350 гривень. Штрафні санкції за прострочку у розмірі 3% на день становитимуть 90 гривень. Тож кожного дня прострочки сума вашого боргу перед МФО буде зростати на 90 гривень!

Таким чином, що довше ви не погашаєте борг, то більше буде кінцева сума. Штрафи нараховуються у певний час, наприклад, протягом місяця або довше, і кредитор невтомно нагадує позичальнику про необхідність повернути борг.

Що буде, якщо не віддати кредит?

Якщо ж боржник не робить жодних дій і не збирається платити кредит кредитор має право звернутися до суду і таким чином отримати позику разом із штрафними сумами. Крім цього, судові витрати також будете змушені сплатити саме ви.

Також хочеться нагадати, що боржник потрапляє до так званого «чорного списку» і вноситься до реєстру Українського Бюро Кредитних Історій зі статусом недоброчесного позичальника. А це вже зовсім погано, бо до цієї бази звертаються всі кредитори (МФО, банки, кредитні спілки, тощо) для перевірки кредитної історії будь-якого позичальника в Україні. Погана кредитна історія зменшує шанс отримати нові кредити. Тож позичайте з умом та повною впевненістю, що зможете повернути гроші вчасно.

Щоб не доводити до вищенаведених крайнощів в більшості мікрофінансових компаніях є можливість оформити пролонгацію кредиту, тобто збільшити строк користування кредитними коштами на певний термін. Як правило, термін пролонгації не повинен перевищувати термін початкового кредиту. В деяких МФО функція пролонгації може застосовуватися необмежену кількість раз. При цьому, основною вимогою щодо оформлення пролонгації, є те, що позичальникові потрібно погасити всі відсотки за поточним кредитом перед тим, як оформити пролонгацію.

Сподобалася стаття? Оцініть її будь ласка!

Загальна оцінка: / 5. Всього оцінок:

Цю статю ще ніхто не оцінив.