Крок на зустріч клієнтам – поблажки для позичальників

21 Квітня, 2022

На жаль пандемія, а потім війна призвели до того, що багато українців залишилися без роботи. А ще гірше, що серед таких громадян є ті, в кого є кредитні зобов’язання перед банками чи іншими фінансовими установами.

Враховуючи це Національний банк України (НБУ) звернувся у відкритому листі до представників українського фінансового сектору із закликом про можливість надати своїм клієнтам, що мають ті чи інші кредитні зобов’язання (банківські кредити, онлайн кредити в МФО чи інших фін.установах), кредитні канікули або зробити реструктуризацію боргу за споживчими кредитами.

Основні умови полегшення кредитного навантаження від НБУ наступні:

  • Полегшені кредитні умови мають діяти під час воєнного стану та ще місяць після його завершення. У цей період позичальники звільняються від відповідальності та штрафних санкцій, якщо в них виникла заборгованість перед кредитором або прострочка за кредитом.
  • Усі штрафні санкції та пені, що виникли починаючи з початку війни (з 24 лютого 2022 року), підлягають обов’язковому списанню.
  • Кредиторам заборонено підвищувати відсоткову ставку за поточними кредитами, окрім випадків, коли це передбачено умовами діючого кредитного договору.
  • Нарахування відсотків за поточними кредитами під час запровадження кредитних канікул не припиняється.

Запропоновані міри по зниженню кредитного навантаження на українців дуже вчасні та мають допомогти позичальникам, що брали гроші в кредит, розрахуватися за своїми зобов’язаннями перед кредиторами без тяжких для себе наслідків. З іншої сторони ці кроки можуть призвести до непередбачуваних наслідків у фінансовому секторі – ряд банків та фінансових установ вже знаходяться майже на грані банкрутства.

Сподобалася стаття? Оцініть її будь ласка!

Загальна оцінка: / 5. Всього оцінок:

Цю статю ще ніхто не оцінив.