Правила та поради для тих, хто хоче жити через 5 років в достатку

16 Серпня, 2021

Не у всіх людей складається дружба з грошима, проблеми з фінансами переслідують їх постійно. Якщо вам набридло постійно жити на кредитні гроші, або ваш кредитний рейтинг не дозволяє знову оформити кредит онлайн в МФО і просто хочеться стабільності, то пора взятися за розум і почати діяти. А що робити, щоб жити безбідно, розповімо нижче.

Як перестати турбуватися про завтрашній день

До поставленої мети можна дійти тільки одним шляхом – матеріальним. Одні планують поміняти авто, інші – з’їздити в подорож, треті – відкласти гроші на безбідну старість, щоб не бояться «чорних» днів. При цьому не всі обтяжують себе постановкою цілей, вважаючи за краще більше покладатися на удачу, інших людей або щасливий випадок на зразок лотереї. Але на жаль, такий підхід не спрацьовує. Для того щоб досягти поставленої мети, потрібен хороший план.

Ось 3 кроки для тих, хто хоче жити через 5 років в достатку:

1. Підвищуйте свої навички

Будемо гранично відвертими – наші рішення про вибір професії і подальшої кар’єри у багатьох були обрані випадково. Так що зараз такі люди пливуть за течією, підкоряючись життя, відвідуючи кожен день роботу, яка приносить невеликий прибуток і така ж кількість задоволення. Але якщо уважно придивитися по сторонах, то можна відшукати заняття до душі, де платять більше, головне, не бояться змінити професію навіть у 35 років.

На перших порах можна вчитися вечорами. Для цього запишіться на онлайн-курси, робіть контрольні по вихідним. Приготуйтеся до того, що нова професія вимагає істотних тимчасових і фінансових витрат для освоєння, але це того варто. Якщо ваша посада і так вас влаштовує, а заробітки в вашій сфері високі, то просто пора оновити резюме і знайти нову роботу.

2. Ставтеся до грошей як бізнесмен, а не споживач

Необхідно змусити гроші працювати на вас. Для цього доведеться навчатися фінансової грамотності. Поки почніть з книги з управління особистим бюджетом та інвестиціями. Вона допоможе на перших порах забути про онлайн-позики. Потрібно навчитися жити за коштами, при цьому трохи відкладати на майбутнє. Ніколи не витрачайте свої гроші, щоб справити враження на оточуючих.

У Європі майже 30% від сумарного доходу сім’ї йде на заощадження, поки до цього жителі України тільки йдуть, але вже зараз пора подумати про «фінансової подушки безпеки». Це певна сума грошей, яка становить близько 6 заробітних плат всіх членів сім’ї. Для чого збирати? Цих коштів буде достатньо для покриття витрат, якщо хтось в родині позбудеться роботи або потрапить в лікарню. Останній етап – вкладання грошей в іноземну валюту, індексні фонди та інші активи.

Важливо пам’ятати, що, якщо собі у всьому відмовляти, то це позначиться на настрої, жити стане нудно. Тому варто трохи грошей із зарплати залишати на маленькі радості. Це може бути замовлення їжі додому, похід в ресторан або кіно.

3. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому

Прийміть для себе залізобетонне правило – «не розслаблятися» ні на хвилину до тих пір, поки ваша зарплата не досягне запланованого рівня. Ви – єдина людина, яка зможе змінити вашу фінансову ситуацію. Раніше було простіше – отримав мікрокредит і здійснив свою мрію, якщо хочете жити безбідно через 5 років, то про позики потрібно забути.

І наостанок, якщо ви вже стали отримувати заплановану зарплату в місяць, але дбаєте з приводу того, як би заробити ще більше, то додаткові гроші вам радості швидше за все не принесуть. Краще почніть шукати щастя в чомусь іншому.

Насколько публикация была для вас полезна?

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.